Pivovary        Sklenice        Tácky         Fotky        Cedule        Ochutnávky         Přírůstky        Zážitky        Hospoda
 
 
 
Moravskoslezský
Olomoucký
Jihomoravský
Zlínský
Pardubický
Královéhradecký
Ústecký
Liberecký
Středočeský
Praha
Jihočeský
Vysočina
Plzeňský
Karlovarský
Moravskoslezský     Olomoucký     Jihomoravský       Zlínský        Pardubický        Královéhradecký         Ústecký        Liberecký        Středočeský         Praha        Jihočeský        Vysočina         Plzeňský        Karlovarský         Nezařazené
 
Pivovary nezařazené (nikdy nevařily, pivo vařeno jinde...)
Hotel Erlebachova bouda
Špinderův Mlýn 109
543 51 Špindlerův Mlýn
www.erlebachovabouda.cz/erlebach

založen 2013

Erlebach
Znak

Pivo Erlebach vaří Konrád ve Vratislavicích.

Pivovar Dašice
Komenského 27
533 03 Dašice
www.dasickesklepy.cz

založen 2012

Dašické pivo
Znak

Dašice nejsou pivovar, pivo jim vaří v Chotěboři.

Pivovary Bohemia
K červenému dvoru 26
130 00 Praha 3

založen 1992 - uzavřen 2001

Old Bohemia Beer
Znak

Pivovary Bohemia, a.s. vlastnily pět pivovarů - Rakovník, Podkováň, Benešov, Kutná Hora a Nymburk, a také sodovkárnu Příbram a stáčírnu a sladovnu Kralupy nad Vltavou. Ty pronajímali dalším společnostem, a v Benešovském pivovaru se vařilo pivo Old Bohemia Beer.

Černokostelecký zájezdní pivovár
Českobrodská 17
281 63 Kostelec nad Černými lesy
www.pivovarkostelec.cz

založen 2003
Znak

Pivovar založen v roce 1742. Po ukončení výroby v roce 1985 zde fungovala spilka, sklep a sladovna pro pivovar ve Velkých Popovicích do roku 1992. Od roku 1994 zde byla velkopopovická pivovarská prodejna. Od počátku roku 2002 noví majitelé, kteří zchátralý objekt koupili, budovali mikropivovar s várkou 50 l včetně hospody a pivního muzea. Pivo se vaří, ale jen pro soukromé akce. V současné době se pracuje na výstavbě minipivovaru a pivovarské hospody přímo v areálu pivovaru.

Domácí recesní pivovar "U Antéňáka"
Pospíšilova 342
500 03 Hradec Králové

založen 1995

Stoják, Jantar, Jonáš, Alvarez, Bard
Znak

Jedná se o klasický homebrewing. Pivo vaří pan Pavel Hošek jen pro známé či pro slavnostní příležitosti. Sklenice nechal udělat po dohodě s majitelem jeden sběratel pivních půllitrů.

AGC Bohemia Classic
Kandertova 13
180 00 Praha 8 (bar)
www.pivobohemiaclassic.cz

založen 2008

10° světlé výčepní, 11° tmavý ležák, 11° světlý ležák
Znak

Vlastníci nemají vlastní pivovar. Pivo je vařeno v pivovaru Konrád. Pivo Bohemia Classic je možno ochutnat v několika restauracích, mimo jiné také v Baru Bohemia Classic mimo pivovar.

Sachsenberg Pivovar
Ostravská 10
73701 Český Těšín
www.sachsenberg.cz

založen 2012

Sachsenberg Pils Světlé, Světlé Sachsenberg 12°, Černé Demell Bock 14°, Pšeničné Siles Weiss 13°
Znak

Pro potvrzení informací, jelikož jsem tam sám několikrát byl a bavil jsem se i s paní výčepní (je z rodiny majitele). Na původní adrese v ulici Sokolo Tůmy již nejsou a přestěhovali se do ulice Ostravská do budovy, kterou možná vlastní. Kde se pivo nyní skutečně vaří, to ví jen pan majitel, ale není to v Českém Těšíně, je to v jiném pivovaru na zakázku (pravděpodobně podle vlastní receptury).

Vaříl pivo v Kozlovicich, a od září 2013 je to Bon Zašová. V Těšíně je pouze restaurace - Ostravská 10.

Minipivovar Holborn Pelhřimov (Minipivovar Pablo’s Tacos)
Příkopy 25
393 01 Pelhřimov


založen 2007 - uzavřen 2008

14° California style pale ale, 14° Chocolate coffee porter
Znak

Od května 2007 je v provozu hospoda s pivovarem v mnoha ohledech výjimečná v celostátním měřítku. Jejím duchovním otcem je Američan Paul Holborn žijící již 7 let v Čechách. Po vstupu z ulice se ocitnete na spodní venkovní terase. Útulné polosuterénní prostory s klenbami a neomítnutými cihlovými stěnami hostí vlastní hospodu s pivovarem. Sezení a výzdoba respektuje mexicky laděný ráz podniku.
V srpnu 2008 byla restaurace uzavřená a veškeré vnitřní zařízení odvezené. Navzdory původním smělým plánům se zde pivo nikdy nevařilo.

Restaurační pivovar a hotel Roztoky
270 23 Roztoky u Křivoklátu 14
www.hotelroztoky.cz

založen 2003

Jedenáctka
Znak

Na letní sezonu nepřibude v Roztokách ani jedna nová hospoda, zato přibude celý pivovar. Bude patřit k hotelu Roztoky a otvírá ho majitel Jaroslav Antoni. Přístavba hotelu nebude sloužit ovšem pouze k sycení, napájení a ubytování návštěvníků. "Vybudováním pivovaru získáme největší hospodskou raritu na okrese Rakovník. Návštěvník tedy bude moci nejen posedět v prostorách nově zrekonstruovaného Konibaru, ale bude se moci i podívat na to, jak se vaří a jak chutná v Roztokách vyrobené pivo". Kromě pokusných várek se zde pivo nevařilo.